inženýrské služby

Měření radonu

Odborný výzkum a vyhodnocování geologické stavby regionu

Díky našim dlouholetým zkušenostem s činnostmi souvisejícími s hlubinnou těžbou černého uhlí detailně známe geologii Moravskoslezského regionu. Tyto zkušenosti využíváme při provádění speciálních studií a výzkumů v oblasti ložiskové geologie a hydrogeologie, a to pro projektové i výzkumné účely.

Realizujeme měření radonu a radonový průzkum ve stavbách a na pozemcích, které slouží jako důležitý podklad pro územní a stavební řízení. Provádíme také přípravy vzorků hornin a betonu, včetně jejich analýzy a vyhodnocení (RTG difrakce, geomechanické vlastnosti aj.)

Geologické práce
Geologické práce

Ochrana zdraví a bezpečnost obyvatel

Výstupy radonu na zemský povrch jsou přirozeným jevem, mohou ale ovlivňovat naše zdraví. Radonový průzkum umožňuje zavést opatření k ochraně zdraví v etapě projektování, realizace a rekonstrukce staveb.

Kamerová inspekce vrtů v prostředí s nebezpečím výbuchu

Pro inspekci vrtu používáme kameru s pevně zaostřeným objektivem se zorným polem cca 60°, vlastním zdrojem osvětlení a s možností přenosu fotografie na povrch. Tuto kameru je možné použít ve vrtech o vnitřním průměru cca 80–150 mm, a to do hloubky až 400 m.

Proč spolupracovat právě s námi?

Unikátní soubor dat a znalostí za 60 let průzkumu

Máme dlouholetou praxi s geologickými výzkumy a sběrem a vyhodnocováním dat, které jsou rozhodující pro mapování rizik v území ovlivněném hornickou činností.

Kamerová inspekce vrtů

Pracujeme se zařízením schopným provádět kamerovou inspekci vrtů i v prostředí s nebezpečím výbuchu (tř. I M1 Ex ia I Ma). Pro inspekci vrtů nebo svislých potrubí, ať v oblasti těsnosti nebo perforací, je nejlepší formou kontroly mít obraz ze všech nedostupných míst.

Nechte nám na sebe kontakt

  Zaujaly Vás naše služby? Nechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme.
  Máte dotaz?

  Zavolejte nám nebo napište

  hodiny

  Každý pracovní den
  od 8:00 do 17:00

  tel

  +420 558 612 111