plyn

PLYN

Jsme regionální dodavatelé plynu z lokálních zdrojů v Moravskoslezském kraji

Máme vlastní plynové zdroje, těžební stanice a lokální distribuční soustavy, pomocí kterých dodáváme důlní a karbonský plyn především pro energetické účely. Mezi hlavní aktivity patří těžba, distribuce, prodej důlního plynu a karbonského plynu z vlastních zdrojů a nákup důlního plynu.

Karbonský plyn dodáváme pro firmy i domácnosti a důlní plyn využíváme převážně pro výrobu elektřiny a tepla pomocí kogeneračních jednotek. Našimi plynovody pak také zajišťujeme dodávky plynného dusíku pro průmyslové firmy v oblasti bývalých Ostravsko–karvinských dolů. 

Důlní plyn

Stovky kilometrů distribuční sítě

Provozujeme celkem 260 km plynovodních sítí pro těžbu a dopravu karbonského plynu, důlního plynu a dusíku.

Vlastní těžba plynu

Využíváme plyn z vlastních zdrojů a nejsme tak závislí na obchodnících a dodavatelích ze zahraničí. Díky tomu se můžete spolehnout na energetickou jistotu a cenovou dostupnost.

Proč spolupracovat právě s námi?

Přispíváme k bezpečnosti regionu

Díky průběžné těžbě důlního plynu (metanu) zabraňujeme jeho neřízenému úniku do ovzduší a zároveň zajišťujeme jeho efektivní využití pro výrobu tepla a elektřiny. Samovolné úniky metanu by ohrožovaly bezpečnost v regionu, naše zdraví a jako významný skleníkový plyn i životní prostředí.

Máme přes 30 let zkušeností

Celé tři dekády získáváme důlní plyn a zajišťujeme bezpečnost proti jeho výstupům na povrch v Ostravsko-karvinském uhelném revíru. Svému oboru tak perfektně rozumíme.

Nechte nám na sebe kontakt

  Zaujaly Vás naše služby? Nechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme.
  Máte dotaz?

  Zavolejte nám nebo napište

  hodiny

  Každý pracovní den
  od 8:00 do 17:00

  tel

  +420 558 612 111