Aktuality

Úterý 14. 1. 2020

Využití unikátní technologie pro velkoprůměrové vrtání

Jednou z aktivit, které nabízí společnost Green Gas, jsou vrtné a sanační práce. V roce 2019 společnost realizovala jeden velkoprůměrový vrt na uhelném dole společnosti PG Silesia ve městě Czechowice-Dziedzice v Polsku. Unikátnost využité technologie spočívá v rozměrech a možnostech vrtací hlavy soupravy, která vrt provedla.

Pátek 20. 12. 2019

Inovativní technologie tzv. Tandem Mixer

Společnost Green Gas DPB spaluje ve svých kogeneračních jednotkách důlní plyn a tím přispívá k zajišťování bezpečného prostředí v dole i na povrchu pro obyvatelstvo Ostravsko-karvinského revíru. 

Úterý 17. 12. 2019

Srdcovka - Nadace OKD

Společnost Green Gas DPB dlouhodobě spolupracuje s Nadací OKD. V roce 2019 podpořila Nadace prostřednictvím „Srdcovky“ celkem 8 volnočasových projektů zaměstnanců Green Gas DPB a dokonce 2 projekty byly v listopadu nominovány na cenu Nadace OKD. 

Pátek 13. 12. 2019

Největší akce náhradního zásobování dusíku kompresory v ČR

Společnost Green Gas DPB zajišťuje pro OKD nepřetržité dodávky plynného dusíku za účelem bezpečnosti a prevence samovznícení uhlí a důlních požárů.

Čtvrtek 5. 12. 2019

Green Gas DPB v Katovicích

Katovice hostily již tradičně Mezinárodní veletrh hornictví, energetiky a hutnictví, který se konal 10-13. září 2019. 

Pátek 4. 7. 2014

Realizace geologicko - průzkumného vrtu na Islandě

V březnu 2014 byla firma Green Gas DPB, a.s. vyzvána zadavatelem, firmou Metrostav, k vypracování nabídky na realizaci dvou geologicko-průzkumných vrtů pro ověření geologických podmínek při ražbě tunelu v jihovýchodní části ostrova Island.

Úterý 17. 12. 2013

Ocenění celoživotní činnosti v oblasti bezpečnosti hornické práce

U příležitosti oslav svátku Svaté Barbory převzal pracovník Divize geologie a bezpečnosti Green Gas DPB, a.s., Ing. Česlav Bonczek, z rukou předsedy Českého báňského úřadu resortní medaili Jiřího Agricoly.

Touto medailí, která je udělována za zásluhy o rozvoj hornictví pracovníkům organizací podléhajících dozoru Státní báňské správy, byla oceněna činnost jmenovaného v oblasti protiotřesového boje v OKR.

Středa 27. 11. 2013

Unikátní těžní areál ve Vrbici se dočkal obnovy kulturních památek

Movité i nemovité kulturní památky v areálu větrní jámy Vrbice se po více než sto letech, kdy byla jáma vyhloubena, dočkaly záchrany a zůstanou tak zachovány dalším generacím. Konkrétně se jedná o těžní stroj z roku 1916, elektrický pístový kompresor z roku 1913, budovu strojovny a těžní budovu s těžní věží.
Výpis: 51-58 z 58


© 2010-2022 Green Gas DPB a.s., všechna práva vyhrazena.