Inovativní technologie tzv. Tandem Mixer

Pátek 20.12.2019

Společnost Green Gas DPB spaluje ve svých kogeneračních jednotkách důlní plyn a tím přispívá k zajišťování bezpečného prostředí v dole i na povrchu pro obyvatelstvo Ostravsko-karvinského revíru.

Hořlavou složkou důlního plynu je metan (CH4), jehož koncentrace v průběhu času kolísá. Kogenerační jednotky, spalující metan a vytvářející tak teplo a elektrickou energii, mohly být spolehlivě provozovány jen pokud byl podíl metanu v důlním plynu vyšší než 30 %.

Kolegové z Green Gas Německo vyvinuli speciální inovativní technologii pro zdvojené směšování spalovaného plynu tzv. Tandem Mixer. Přínos technologie spočívá v možnosti spalování plynu s koncentrací metanu nižší než 30 % a tím umožňuje efektivní využití plynu, který doposud nebyl vůbec využíván.

Green Gas DPB v roce 2019 na kogeneračních jednotkách Orlová a Odra provedl instalaci, provozní odzkoušení a následně uvedení do trvalého provozu dvou Tandem Mixerů. V současné době se ukazuje, že je možno dosahovat stejného elektrického výkonu jako při provozu doposud využívaného plynu s obsahem metanu nad 30%.

Inovativní technologie tzv. Tandem Mixer

Nechte nám na sebe kontakt

  Zaujaly Vás naše služby? Nechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme.  Máte dotaz?

  Zavolejte nám nebo napište

  hodiny

  Každý pracovní den
  od 8:00 do 17:00

  tel

  +420 558 612 111